Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button

Nasi dostawcy

AKYAPAK - Turcja

Firma AKYAPAK jest największym na świecie producentem walców zwijających oraz maszyn profilujących. Sprawdzone rozwiązania tego producenta przyczyniły się do umocnienia jego marki na świecie, gdzie obecnie instalowanych jest ponad 1000 maszyn rocznie.

AKYAPAK - Turcja
APOLLO S.R.L. - Włochy

Dziurkarki do rur i profili produkcji firmy APOLLO s.r.l.  oferują realizacje w/w operacji bez zniekształceń powierzchni materiału, oraz bardzo wysoką dokładność wykrawania. Jest to moĹźliwe, dzięki unikalnym rozwiązaniom prowadzenia, podawania i odbierania profilu oraz mocowania matrycy. Maszyny są oferowane w szerokim zakresie cen, wydajności i automatyzacji podawania i odbierania materiału.

APOLLO S.R.L. - Włochy
AUTOPULIT - Hiszpania

Znana na całym świecie firma zajmująca się produkcją maszyn do polerowania, gratowania i szlifowania powierzchni płaskich, elementów przestrzennych, precyzyjnych, oraz rur, i róĹźnego rodzajów kształtowników. Firma buduje swą markę od 1962 roku, a jej jakość potwierdzają certyfikaty między innymi z firmy Boeing, który jest jednym z licznych i znanych kluczowych Klientów tej firmy. 80 % swojej produkcji przeznaczone jest na eksport, a liczna sieć dealerów na całym świecie umacnia dobry wizerunek i potwierdza jakość tego producenta.

AUTOPULIT - Hiszpania
BAYKAL - Turcja

Producent hydraulicznych pras krawędziowych, noĹźyc gilotynowych, wycinarek plazmowych, wykrawających i laserowych oraz systemów do cięcia wodą. Lider w branĹźy ze średnią ilości produkowanych maszyn na poziomie 2500 sztuk rocznie. Od 1950 roku firma niezmiennie poszukuje innowacyjnych rozwiązań z zakresu plastycznej obróbki blachy, efektem czego są nowe modele i rodzaje maszyn oferowanych w 61 krajach świata.

BAYKAL - Turcja
JORNS - Szwajcaria

Firma Jorns została załoĹźona w 1973 roku przez Pana Kurta Jorns. Obecnie właścicielem JORNS AG jest Marc Jorns (syn załoĹźyciela), który kontynuuje tradycje rodzinne. Firma prezentuje najnowsze osiągnięcia z zakresu gięcia blachy i linii kompaktowych do cięcia wzdłuĹźno-poprzecznego . Jako jedyna na świecie opatentowała układ TWINMATIC umoĹźliwiający gięcie blachy bez udziału operatora. Jorns jest niepodwaĹźalnym liderem w branĹźy z legendarną szwajcarską precyzją i jakością wykonania.

JORNS - Szwajcaria
MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia

Jest to część jednej z dwóch największych japońskich organizacji produkcyjno-handlowych załoĹźonych w 1870 roku przez Yataro Iwasaki, a obecnie znana jako MITSUBISHI CORP. W skład grupy wchodzą zakłady produkcyjne związane z metalurgią, przemysłem stoczniowym, lotniczym, kosmicznym, samochodowych, energetycznym, paliwowym jak równieĹź maszynowym i mechatronicznym. Do grupy naleĹźy równieĹź MITSUBISHI BANK OF TOKYO, który jest największym bankiem Japonii. Od  1960 roku firma produkuje rezonatory, wycinarki laserowe i roboty CNC. Jest to pierwsza firma na świecie, dzięki której technologia laserowa obecnie ma tak wiele zastosowań.

MITSUBISHI ELECTRIC - Japonia
MURATEC - Japonia

Japoński producent pras wykrawających, który jako pierwszy opatentował układ serwomotorowy w napędzie pras co zmieniło o 180 stopni moĹźliwości produkcyjne tego rodzaju maszyn. Wspomniany układ został zaprezentowany  w 1986 roku wyprzedzając konkurencję o prawie 20 lat! W obecnym czasie MURATEC jest obecny na całym świecie, a marka staje się rozpoznawalna jako niezawodna i praktycznie bezawaryjna. Warty podkreślenia jest fakt, iĹź 100 % części uĹźywanych do produkcji maszyn MURATEC produkowany jest w Japonii i tak równieĹź produkowana jest maszyna. Zdaniem producenta, tylko takie rozwiązanie zapewnia doskonałą jakość wykonanych maszyn i pozwala na ich wszechstronne testowanie przed wysyłką do Klientów.

MURATEC - Japonia
OMAS - Włochy

Powstała w 1976 roku firma zajmująca się produkcją maszyn i urządzeń do profilowania i gięcia drutu i taśm. Firma charakteryzuje się dużą ilością oferowanych modeli maszyn, a wychodząc naprzeciw Klientom podejmuje się równieĹź projektów indywidualnych. Marka Omas jest synonimem jakości oraz niezawodności co przekłada się na sukcesy, jakie odniosła juĹź na całym świecie stając się przykładem dla innych. Mam przyjemność reprezentowania tej firmy od 2010 roku, co mamy nadzieję spowoduje umocnienie tej marki w Polsce.

OMAS - Włochy
RAS - Niemcy

Początki firmy RAS sięgają 1939 roku, kiedy to Pan Wilhelm Reinhardt rozpoczął swoją działalność otwierając zakład produkcyjny ręcznych maszyn do zaginania , zwijania i cięcia. Nieprzerwanie od tego czasu firma RAS stawała i staje się wiodącym producentem zaginarek, noĹźyc gilotynowych, automatycznych centrów gnących CNC ze stanowiskami dla robotów oraz maszyn do produkcji kanałów wentylacyjnych. Obecnie producent posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Sindelfingen k. Stuttgartu oraz oddział w Atlancie w USA. Firma zawdzięcza swój rozwój i wysoką pozycję na rynku dzięki wysokiej jakości maszyn, niemieckiej precyzji i solidności wykonania.

RAS - Niemcy
SCHECHTL - Niemcy

Firma SCHECHTL jest jedną z najstarszych firm w branĹźy metalowej. ZałoĹźona przez kowala Josefa Schechtla w 1910 roku manufaktura, szybko rozwijała się aby dziś oferować swoje maszyny w kaĹźdej części świata. Głównym obszarem działalności firmy jest produkcja zaginarek i noĹźyc gilotynowych do cienkich blach, w zakresie 0,5 do 3 mm. Obecnie SCHECHTL stosuje najnowsze rozwiązania w zakresie mechaniki oraz sterowań CNC. Za naszym pośrednictwem w Polsce pracuje duĹźa grupa maszyn tego producenta, a opinia o ich jakości równa się z innymi produktami naszego zachodniego sąsiada.

SCHECHTL - Niemcy
RAIS - Bułgaria

RAIS jest wiodącą bułgarską spółką zajmującą się produkcją obrabiarek CNC. Utworzona w 1994 roku w PazardĹźik. Stopniowo jej działania są nastawione na produkcję nowych urządzeń. Aktualnie firma jest jedynym lokalnym producentem pionowych centrów obróbczych. Maszyny są w całości projektowane i produkowane w firmie przez ekspertów. Firma prowadzi równieĹź pełny przegląd, naprawę i modernizację maszyn CNC, w tym centrów pionowych oraz poziomych. Wszystkie są wyposaĹźone w niezawodne systemy  CNC Siemens, Heidenhain i Fanuc.

RAIS - Bułgaria
TORMEC - Szwajcaria

ZałoĹźona w 1997 roku firma Tormec z siedzibą w Dietikon w Szwajcarii stała się w krótkim czasie rozpoznawalną i liczącą się marką w branĹźy wentylacyjnej. Produkowane z wysoką precyzją maszyny zapewniają wysoką dokładność wykonanych elementów kanałów oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze inwestorów. Opatentowane rozwiązania maszyn do produkcji okrągłych kanałów wentylacyjnych wyznaczają światowe standardy w wentylacji. Pomimo droĹźszych rozwiązań firma Tormec znalazła w Polsce juĹź wielu zadowolonych uĹźytkowników, którzy stanowią większą część zakładów produkcyjnych z tej branĹźy w Polsce, co potwierdza jakość maszyn.

TORMEC - Szwajcaria
WEINBRENNER - Niemcy

ZałoĹźona w 1954 roku przez braci Paula i Else Weinbrenner Firma początkowa zajmowała się produkcją wysokiej jakości narzędzi do pras krawędziowych i zaginarek. Z czasem rozwijała się i stawała się rozpoznawalną marką początkowo w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. W 1970 roku rozpoczęła produkcję pras krawędziowych i noĹźyc gilotynowych znajdując wielu Klientów w wymienionych wyĹźej krajach. W 1995 roku Firma rozpoczęła produkcję automatycznych centrów gnących o zdolnościach gięcia blachy o grubości nawet do 6 mm. Od 2009 roku mamy zaszczyt reprezentowania tej firmy w Polsce.

WEINBRENNER - Niemcy
KRASSER - Austria

Firma KRASSER GmbH została założona w 1999 r. w miejscowości Graz w Austrii.

Jest wiodącym dostawcą w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych do cięcia poprzecznego i wzdłuĹźnego blach z magazynem kręgów i automatyczną ich wymianą.

Rozwiązania są dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

Na całym świecie zostało zainstalowanych blisko 200 systemów KRASSER.

KRASSER - Austria
AKYAPAK - TurcjaAPOLLO S.R.L. - WłochyAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyRAIS - BułgariaTORMEC - SzwajcariaWEINBRENNER - NiemcyKRASSER - Austria