Ikonapolteknik@polteknik.pl Ikona+ 48 58 684 86 35 Ikona+48 601 569 456 Rzetelna Firma Firma rodzinna
PL EN
menu button
slider

Byliśmy na Targach STOM KIELCE 2018

Targi STOM KIELCE 2018 zakończone!!

 

Dla nas były to bardzo udane targi, szczególnie ekscytujące, jako, Ĺźe pokazaliśmy prawdziwe nowości:

 

Najnowszy laser Mitsubishi w technologii Fiber, z najnowszym systemem sterowania D-Cubes, który otwiera zupełnie nowe moĹźliwości w tej maszynie. Oprócz bardzo efektownego menu, wielu nowych funkcji, zdecydowanie ułatwiających prace operatora, zdalnego serwisu, moĹźliwości dodawania pojedynczych sztuk do realizacji w trakcie realizacji zadania produkcyjnego  i wielu innych, oraz zupełnie nowych funkcji, jeszcze nieujawnionych przez producenta, które będą stopniowo wprowadzane na zasadzie zdalnego upgreadu.

NajwaĹźniejsze cechy nowego kontrolera w stosunku do poprzedniego serii 700:

  • czas przetwarzania danych skrócony o 26 %             
  • przyspieszenia maszyny zwiększone o min. 10%
  • intuicyjna kontrola wizyjna nad realizowanym działaniem: kontrola wizyjna przez dwie kamery  
  • automatycznie rozpoznaje połoĹźenie blachy.
  • 19” ekran, wysokiej rozdzielczości wspomagany stołem z klawiaturą i myszą
  • wizualizacja czasu potrzebnego dla realizacji / dokończenia obróbki
  • sugerowanie działań prewencyjnych operatorowi
  • moĹźliwość transferu danych do sieci zakładowej o stanie maszyny, realizacji zadań i jej parametrów

 

 

 

 

Ten laser pokazaliśmy z własnym systemem automatycznego załadunku i rozładunku KN550, o max. nośności palety 550 kg który równieĹź oferujemy w wersji o nośności 900 kg. Jest to prawdopodobnie najtańszy i najszybszy system załadunkowy na rynku.

 

 

 

 

Automatyczne centrum gnące MULTIBEND-CENTER RAS 79.22-2 ECO

 

To prawdopodobnie jedyna maszyna tego typu, oferująca w takim budĹźecie taką szybkość, dokładność i łatwość wprowadzania zadań -  po prostu, wczytujemy rysunek w STEP,  narzędzia są dobierane automatycznie i maszyna przystępuje do realizacji zadania. Szybkość działania jest naprawdę imponująca.

 

 

Kolejną nowością było nasze stanowisko zrobotyzowane – kolejny, udany projekt w tej technologii.
 

Stanowisko odpowiada wszystkim normom bezpieczeństwa i jest bardzo komfortowe w obsłudze.

DuĹźe ( 12”) HMI z bardzo dokładna grafiką i wizualizacją aktualnego stanu instalacji, alarmami i diagnostyką stanu poszczególnych komponentów stanowiska.

 

 

 

Oprócz tego, pokazaliśmy równieĹź zrobotyzowane stanowisko do szlifowania i polerowania śladów po spawania firmy AUTOPULIT.

 

W tym stanowisku, detal obrabiany jest  zamocowany na indeksowanym stole a robot pobiera niezbędne narzędzia z magazynu.

 

 

 

Firma Autopulit, jest znana z innowacyjnych rozwiązań, w zakresie obróbki ściernej i mikroobróbki i jest certyfikowanym dostawcą swoich urządzeń do takich firm jak AIRBUS, BOENING, EUROCOPTER, ROLEX, JAGUAR, BMW i wielu innych.

 

AKYAPAK - TurcjaAPOLLO S.R.L. - WłochyAUTOPULIT - HiszpaniaBAYKAL - TurcjaJORNS - SzwajcariaMITSUBISHI ELECTRIC - JaponiaMURATEC - JaponiaOMAS - WłochyRAS - NiemcySCHECHTL - NiemcyRAIS - BułgariaTORMEC - SzwajcariaWEINBRENNER - NiemcyKRASSER - Austria